Templates by BIGtheme NET

Kompania e njohur e veshjeve sportive pastron oqeanet dhe bën shpikjen interesante

Kompania gjermane e prodhimit të pajisjeve dhe veshjeve sportive, Adidas, ka arritur të krijojë atlete duke përdorur plastikën e hedhur në oqeane dhe dete anembanë botës.

Sipas kompanisë, deri tani janë shitur më shumë se 1 milionë palë atlete të prodhuara në këtë mënyrë.

Kjo gjë jo vetëm ndihmon në pastrimin e ujërave të ndotura por ul edhe kostot e kompanisë duke i bërë këto produkte më të lira.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto