Templates by BIGtheme NET

Meka pushtohet nga karkalecat (Video)

Meka, vendi i shenjtë i myslimanëve është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, ndërkohë 138 persona janë vënë në aksion për pastrimit e tyre. Në një video, e cila ka bërë gjerësisht xhiron e rrjetit duken insektet e grumbulluara përreth Xhamisë së Madhe në Mekë.

Një vështrim më i afërt tregon karkalecat duke kapërcyer në të gjitha drejtimet, mbi kokat e pastruesve me uniforma të gjelbra që po mundohen t’i pastrojnë. Faqja Arabe e CNN, shkruan se autoritetet kanë deklaruar se insektet ishin identifikuar si ‘karkaleca të zinj’ dhe insekte migratore.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto