Templates by BIGtheme NET

U zhduk pas vrasjes së prindërve, gjendet pas 3 muajsh 13-vjeçarja në SHBA

Një vajzë 13-vjeçare nga Wisconsin që u zhduk që nga tetori pasi prindërit u vranë është gjetur gjallë, thonë zyrtarët. Jayme Closs, prindërit e të cilës ishin 56 dhe 46 vjeç, u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre vitin e kaluar.  Mediat lokale raportojnë se Jayme kishte një shtëpi rurale pranë Gordon, Wisconsin, dhe u gjet nga banorët në gjendje të rënduar psikologjike.  Po kështu raportohet se qeni i një komshie kishte shkuar në banesën ku jetonte Jayme dhe e kishte gjetur. 

Çfarë tha policia për vrasjet?

Të hënën e 15 tetorit 2018, shërbimet emergjente morën një telefonatë në adresën familjare në Barron nga një telefon celular dhe dëgjuan një shqetësim në sfond, por askush nuk u foli atyre drejtpërdrejt.

Kur policia arriti katër minuta më vonë, asnjë armë ose të dyshuar nuk u gjetën në vendin e ngjarjes dhe nuk kishte asnjë shenjë të Jayme. Vdekjet e James dhe Denise Closs nuk janë zbardhur ende plotësisht. 

Në lidhje me vajzën 13-vjeçare u deklarua se  ajo ishte marrë nga shtëpia e saj nga individë të panjohur, të pajisur me armë.

Burimi:BBC

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto