Templates by BIGtheme NET

Pedagogët e Ekonomikut dhe Filologjikut dënojnë dhunën ndaj studentëve: Rishikim ligjit të Arsimit të Lartë

Pedagogët e Universitetit Ekonomik kanë dënuar ngjarjet e fundit të dhunës që është ushtruar ndaj studentëve. Me anë të një deklarate ata i janë drejtuar institucioneve përgjegjëse që të marrin masat e duhuara.

Po kështu edhe pedagogët e FHF-së dënojnë dhunës ndaj studentëve. Këta të fundit në kërkesat e tyre kërkojnë edhe rishikim të ligjit të Arsimit të Lartë. 

Lista e pegadogëve:

Vjollca Hysi Panajoti
Ilia Kristo
Vjollca Bakiu
Liljana Elmazi
Vita Koja
Arjan Abazi
Klodiana Gorica
Zhaneta Ndregjoni
Rozana Haxhialushi
Julian Bundo
Ermelinda Kordha
Mirdaim Axhami
Reila Bozdo
Mirela Mersini
Elfrida Manoku
Elona Nazari
Ana Buhaljot

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto