Templates by BIGtheme NET

“Rama më mirë vetë, propozoi për ministra 8 pece këmbësh, panolina, kruajtëse dhëmbësh”

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar vetëpropozimin e Edi Ramës, si ministër i Jashtëm.

Vasili shprehet me ironi kur thotë se Rama duhej të propozonte veten edhe për 8 ministrat e tjerë pasi ka propozuar 8 pece këmbësh për këpucët e tija, 8 panolina për brekushet e tija dhe 8 kruajtëse dhëmbësh për gojën e tij.

“Rama te propozonte veten edhe per 8 ministrat e tjere. Kjo duhej…!!!

Qe propozimi i vetes per minister nga Edi Rama eshte veprimi me idiot i pluralizmit shqiptar kete nuk e luan as topi.

Qe kryeministri Rama do t’i kerkoje hesap ministrit te jashtem Rama edhe kjo eshte komedia me idiote me e madhe e pluralizmit shqiptar.

Ndonese veprim prej budallai, propozimi i vetes eshte veprimi me i sinqerte i Edi Rames.

Por qe te ishte i sinqerte deri ne fund duhet te propozonte veten edhe per tete postet e tjera te ministrave.

Dhe do ishim rehat se do kishim nje Rama kryeminister dhe 9 Rama ministra.

Ky propozoi ne fakt jo 8 ministra por nja 8 pece kembesh per kepucet e tija 8 panolina per brekushet e tija, 8 kruajtese dhembesh per gojen e tij.

Ne fund te llogarise do dukej qe kishim shume ministra por ne fakt do te kishim vetem nje budalla te dale nga mendt.”, shkruan Vasili.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto