Templates by BIGtheme NET

Vetëvendosje kërkon nga qeveria të mos tërhiqet nga taksa ndaj Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur se taksa ndaj produkteve serbe nuk duhet të hiqet. 

Edhe pse gjuha e SHBA-së dhe Evropës ka qenë e “ashpër” ndaj Kosovës, Kurti ka dalë hapur në mbështetje  të kryeministrit Ramush Haradinaj teksa shton se qeveria e Kosovës nuk duhet të lëshojë aspak terren.

Lideri i Vetëvendosjes ka nënvizuar faktin se vendi shumë shpejt duhet të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare  dhe se për shkak të korrupsionit, kryeministri sipas tij duhet të ishte dorëhequr.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*