Templates by BIGtheme NET

Hoteli përfshihet nga flakët, humbin jetën 17 persona

Një zjarr masiv  në një hotel në New Delhin qëndror, Indi, ka vrarë të paktën 17 persona, raporton AFP. Mbi 30 veta u shpëtuan nga zjarrfikësit, të cilët arritën të shuanin flakët pas disa orësh. Sipas mediave vendase zjarri ka rënë në orët e para të së martës,  ndërsa videot tregojnë çatinë e konsumuara nga flakët. Zjarri u shua pas tre orësh operacioni, me të paktën 35 persona të shpëtuar.

Mes 17 të vdekurve është edhe një fëmijë, raportojnë zyrtarët.

Një video e bërë  në vendin e ngjarjes tregon një person duke u hedhur nga dritarja për t’i shpëtuar ferrit. Tragjedia vjen dy muaj pasi 6 persona u vranë dhe 100 të tjerë u plagosën gjatë një shpërthimi në një spital në Mumbai në Dhjetor.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto