Templates by BIGtheme NET

Juventus i pandalshëm në Seria A, fiton ndaj Frosinones

Juventusi ka mposhtur me rezultatin 3-0 skuadrën modeste të Frosinones, në një sfidë të cilën bardhezinjtë e dominuan totalisht.

Paulo Dybala gjeti golin që në minutën e 6’, duke shfrytëzuar pasimin të Ronaldos për të dërguar topin në rrjetë.

Pak minuta më vonë ishte Bonucci që dyfishoi shifrat, ndërsa në pjesën e dytë shënoi edhe Cristiano Ronaldo, që vulosi suksesin e “zonjës së vjetër”.

Juventus, pas 24 javësh kampionat, vijon të jetë i pathyer, pasi ka regjistruar 21 fitore dhe 3 barazime, duke kryesuar me meritë renditjen, me plot 66 pikë, 12 më tepër se Napoli i vendit të dytë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto