Templates by BIGtheme NET

Interi jashtë Europa League, Arsenal përmbys rezultatin e sfidës së parë

Interin  është mposhtur nga gjermanët e Eintracht Frankfurt, me një gol të minutës së 6-të të Joviç, gol që qëndroi në fuqi deri në fund të sfidës. Të shtyrë nga mbi 15 mijë tifozët e ardhur nga Frankfurti, lojtarët kanë arritur një rezultat historik duke eliminuar një nga favoritët e mëdhenj për trofeun final.

Arsenali ka përmbysur humbjen 3-1 të pësuar në Renne, teksa në “Emirates” të Londrës, ka trimfuar 3-0 me dygolëshin e Pierr Emerik Obamejang dhe golin e Nails. Skuadra e radhës që u kualifikua ishte Villareal, që triumfoi edhe në Spanjë përballë Zenitit të Shën Peterburgut, kësaj radhe me rezultatin 2-1.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto