Templates by BIGtheme NET

“VW” rikthen modelin ikonik të viteve ’60 (Video)

Kompania gjermane e automjeteve “VW” ka rikthyer për të fiksuarit pas këtij modeli, makinën ikonike të viteve ’60, “Buggy”.

Ajo është krejtësisht elektrike dhe u prezantua në panarin e fundit të makinave “GIMS2019”. Pamja e jashtme është thuajse njësojk me modelin e para 60 viteve por vjen me një trajtë më moderne duke iu përshtatur kohës dhe shijes së klientëve.

Makina nuk ka dyer dhe është rezistente ndaj kushteve atmosferike. Për ata që duan më shumë fuqi mund të instalojnë edhe një motor të dytë.

Makina mund të ecë 155 milje me një karikim të vetëm dhe mund të kapë shpejtësinë 99 milje në orë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto