Templates by BIGtheme NET

Azilant në Hungari, Gruevski kërkon ndërprerjen e masës së paraburgimit

Pasi u arratis në Hungari, ish-kryeministri Nikolla Gruevski iu dha masa e paraburgimit për veprat në të cilat ai u akuzua. Por, ai i është drejtuar Gjykatës së Apelit në Shkup për të kërkuar që t’i ndërpritet masa e paraburgimit.

Ish kryeministri Nikolla Gruevski ka parashtruar përmes avokatit të tij ankesat, të cilat ai supozon se janë pezulluar si të pabaza.

‘Masa e paraburgimit i është vendosur ish-kryeministrit Gruevski përsa i përket përfshirjes në dosjet ‘TNT’ dhe ‘Trajektorja’. Megjithatë, në të gjitha lëndët ai po gjykohet në mungesë, pasi siç dihet ish kryeministri është arratisur në Hungari, duke kërkuar azil politik.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto