Templates by BIGtheme NET

Bayern harron dështimin në Champions, i nxjerr inatin Mainz duke shënuar 6 gola

Bayern dështimin në Champions League e ka kthyer në një festival golash në Bundesligë duke shënuar plot 6 herë në portën e Mainz.

Me këtë fitore, bavarezët mbajnë vendin e parë së me pikë të njëjtë me Borusia Dortmund por me golavarazh më të mirë.

Robert Lewandowski realizoi që në minutën e 3-të ndërsa Rodrigues dhe Coman shënuan dy herë të tjera brenda pjesës së parë. E njëjta histori edhe në pjesën e dytë ku protagonist absolut ishte James Rodrigues me një dopjetë personale.

Në fund kishte dhe pak lavdi për të riun Devies që shënoi golin e 6-të për Bayern. Pas javës së 26-të, Bayern Munich kryeson Bundesligën në kuotën e 60-të pikëve po aq sa B.Dortmund.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto