Templates by BIGtheme NET

Interi fiton derbin e Milanos

Interi ka fituar derbin e qytetit përballë Milanit me rezultatin 2-3.

Përveçse ishte një përballje derbi kjo sfidë ishte edhe një luftë për vendin e tretë në Seria A.

Me këtë fitore Inter i merr vendin e tretë Milanit duke parakaluar me 2 pikë më shumë.

Golat për ziklatrit u shënuan nga Vecino, de Vrij dhe Martinez me penallti.

Ndërsa dy golat për “kuqezinjtë” u shënuan nga Bakayoko dhe Musacchio.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto