Templates by BIGtheme NET

Nuk mbaron makthi për fqinjët, tjetër lëkundje tërmeti

Një tërmet i fortë ka shkundur sërish Greqinë këtë në mesditë, me magnitudë 4.5 ballë dhe 25.3 km thellësi.

Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho, ishull i cili disa muaj më parë u u godit nga një tërmet i magnitudës 6.4 ballë, pasuar nga dhjetëra tronditje të së paku 4 ballë, si dhe pati dhe një shkëput të një masiv shkëmborë duke shkaktuar panik tek pushuesit.

Mediat fqinje raportojnë se lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth ndërsa transmetohet se nuk ka persona të lënduar, por se ka vetëm dëme materiale, të konsiderueshme.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto