Templates by BIGtheme NET

Kukësi shkarkon trajnerin Armando Cungu

Drejtuesit e Kukësit ka shkarkuar nga detyra trajneri shkodran, Armandi Cungu.

Ai u largua pas humbjes së fundit ndaj Skëndërbeut që e thelloi edhe më shumë largësinë me Partizanin që mban kreun e renditjes duke e bërë edhe më të vështirë qëndrimin në garën për titullin kampion.

Vendin e Cungut e ka marrë Ramazan Ndreu, siç njofton klubi verior në faqen e tij në “Facebook”.

“Njoftim! Futboll Klub Kukësi njofton përfundimin e bashkëpunimit me trajnerin Armando Cungu.

Si pasojë e rezultateve negative te javëve të fundit, drejtuesit e Klubit dhe Armando Cungu kanë arritur me mirëkuptim përfundimin e bashkëpunimit.

Falenderojmë trajnerin Cungu për kontributin e dhënë në drejtimin e skuadrës sonë dhe i urojmë suksese në karrierë!

Që nga dita e sotme në krye të pankinës sonë do të jetë Ramazan Ndreu, i cili mbante detyrën e drejtorit të menaxhimit te klubi ynë.” – thuhet në njoftimin zyrtar të klubit kuksian.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto