Templates by BIGtheme NET

“Terror administratës, presion e lekë invalidëve. Si po e organizojnë mitingun Rama-Veliaj” – Denoncimi për

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar mesazhet e disa qytetarëve që denoncojnë presionin që po u bëhet për të marrë pjesë në prezantimin e Veliajt si kandidat për Bashkinë e Tiranës.

Sipas denoncuesve, të gjithë punonjësve të administratës u është bërë presion që të marrin pjesë në këtë takim, duke marrë me vete edhe familjarët dhe fëmijët e tyre.

Ndërsa personave me asistencë sociale dhe invalidëve u është bërë presion dhe u janë ofruar lekë që të marrin pjesë në këtë takim.

“Antimitingu i Edvin Kristaq Urrejtjes. dhe Lal Plehut ne Tirane organizohet me narko rrogtaret e tye! Perserisin skenarin e Ramiz Alise ne agoni politike! 

Qytetaret dixhital denoncojne:

-Kercenimin e punonjesve me largim nga puna

-Detyrimin e tyre per te marre femijet me vete

– Leke per njerezit ne nevoje qe te marrin pjese ne antimiting

Cdo punonjes i OSHE dhe UKT duhet te marre me vete ne antimiting dy persona

Te gjithe Invalidet dhe personat me asistence sociale jane telefonuar dhe me tone kercenuese jane urdheruar qe te dalin ne antimiting. sb

“Pershendetje dr Mimoza Kuqi Dedaj, drejtoreshe ne Bashkine Tirane, ka urdheruar me arrogance dhe gjuhe rruge te gjithe punonjesit e tatimeve te dalin ne shesh familjarisht, pa mungesa se ikin nga puna, te shtunen ne oren 11.00 per antimitingun e poshter te Erion Velise. Kjo drejtoreshe eshte gruaja e prokurorit Tom Dedaj qe u kap nga mediat ne flagrance me korrupsion dhe u shkarkua!”

“Pershendetje DR.Berisha!!Dua te denoncoj atmosferen qe eshte krijuar ne tirane kto dite per metingun qe do organizoje te shtunen edi rama.Njerez me lista qe detyrojne , paguajn njerez dhe madje do e shikosh qe do kete nje pjesmarrje shume te larte te femijve te vegjel ne kete takim dhe te gjithve i kane caktuar karrigen e vet sipas listave.”

“Dr Berisha te pershendes, diten e shtune partia socialiste organizon nje mbledhje me te gjithe te punesuarit pasi Veliaj do te rikonfirmohet ne Tirane. E gjithe admistrata, OSHE, UKT apo kush merr rrogen ne shtet do te jete te shtunen ne shesh me 2 persona te tjere me detyrim, disa kane marr sms dhe disa institucione tjera tjere kane qene ne mbleshje dhe me detyrim me emer do jene te monitoruar nga organizatoret.

Kam mundur te shkepus nje sms nga UKT, i cili eshte ky:

Pershendetje. Uroj te ta percjellin kete mesazh. Besoj e ke marre vesh qe te Shtunen, 23 Mars, do te nisim punen per mandatin tjeter ne Bashkine e Tiranes. Te falenderoj qe ishe pjese e ketij projekti ne mandatin e pare. Kemi bere shume pune dhe fale edhe kontributit tend, kryeqyteti eshte me i mire. Ndaj doja te te ftoja personalisht qe bashke me familjen tende te me bashkohesh mua e familjes time, bashke me mijera kryeqytetas ne Sheshin Nene Tereza, ora 11h te Shtunen. Te perqafoj, Erion Veliaj”

“Z Berisha jam nje banori i njesis 4 sot strukturat e minibashkis 4 kan mar ne telefon duke na bere presion cdo invalit, cdo banor qe mer perkrajen socjale te dalin te shtunen per kandidimin e kryetarit te Bashkis Erion Veliaj un qe po te shkruaj jam nje banor qe mar invalit me lamruan me telefon nga minibashkia 4”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto