Templates by BIGtheme NET

Përballja me Turqinë publikohen formacionet zyrtare

Sot në orën 20:45 kombëtarja do zhvillojë sfidën e parë të eleminatoreve për Euro 2020 në Loro Boriçi në Shkodër.

Kështu Christian Panucci ka ndarë mendjen për ekipin që do fillojë nga minuta e parë në përballjen me Turqinë.

Portën Panucci do ja besojë Berishës ndërsa në mbrojtje në qendër do luajë Djimsiti dhe Ismajli dhe Veseli nga krahët do jenë Balliu dhe Hysaj.

Në mesfushë do jenë Xhaka, Abrashi dhe Memushaj përpara sulmit. Ndërsa në fazës offensive do jenë Balaj dhe Uzuni disi më i tërhequr.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto