Templates by BIGtheme NET

Sulmi me raketa në Tel Aviv, Izraeli godet ndërtesën e inteligjencës së Hamas

Pak pas sulmit me raketë në Tel Aviv, Izraeli njofton se ka goditur dhe shkatërruar një ndërtesë trekatëshe në Gaza, e cila dyshohej si ‘selia e fshehtë’ e inteligjencës së Hamasit.

“Është një burim qendror i bashkangjitur së bashku me objektiva të tjerë që ushtria po godet gjithë Rripin”, shpjegoi një zëdhënës ushtarak.

Më herët personat që ndodheshin brenda u paralajmëruan për sulmin e afërt dhe ishin në gjendje të largoheshin nga ndërtesa.

Ndërkohë pas sulmit në një ndertesë në Tel Aviv,  ushtria izraelite pretendonte se ai që e hodhi raketën ishte Hamas, organizuesi i armatosur i lirimit palestinez, nga një stacion i zonës së Rafah, në jug të Struscia.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto