Templates by BIGtheme NET

Juventus dhe Barcelona përballë dy sfidave delikate, shmangin surprizat

Sot në mbrëmje luhen 2 ndeshjet e tjera çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjet e mbrëmshme ashtu siç pritej Liverpuli fitoi në “Anfield Road” ndaj Portos me rezultatin 2-0 kurse Totenhemi mori një fitore të papritur ndaj Mançester Sitit në Londër me rezultatin e ngushttë 1-0.

Në mbrëmjen e sotme luhen 2 supersfidat e tjera, Ajaks-Juventus dhe Mançester Junajtid-Barcelona.

Italianët llogariten ndër favoritët për sa i përket vajtjes në finalen e madhe, megjithatë duhet të bëjë kujdes ndaj ekipit holandez i cili e ka treguar veten deri tani.

Barcelona nga ana tjeër është gjithashtu favorite për sa i përket kualifikimit në gjysmëfinale megjithatë nuk pritet ta ketë të lehtë sot në Angli.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto