Templates by BIGtheme NET

Flakë dhe tym në derbin Belg, ndërpritet sfida (Foto)

Sfida  e kampionatit belg mes Standardit të Liezhit dhe Anderlehtit, ka pasur zhvillime tw dhunws huliganizmit nga tifozwt, e cila u braktis në minutën e 30-të.

Pas 30 minutave lojë, vendasit nga Liezhi, kryesonin me shifrat 2-0, dhe Anderlehti kishte mbetur me 10 futbollistë në fushë.

Mërzia e tifozëve të Anderlehtit arriti kulmin, dhe ata filluan të hidhnin flakadanë në fushën e lojës, dhe me miqtë që nuk po qetësoheshin, arbitri kryesor i sfidës vendosi që të tërheqë skuadrat, dhe ta braktisë ndeshjen, pas këtyra skenave të tifozëve.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*