Templates by BIGtheme NET

Hahn takon Thaçin, i kërkon pezullimin e taksës që ka vënë Haradinaj

 

Komisioneri për Zgjerimin, Hahn, ka bërë thirrje që Kosova të pezullojë taksën e vendosur para pak muajsh nga qeveria Haradinaj ndaj mallrave serbe.

Ai e ka bërë deklaratën në një postim në rrjetet sociale pas takimit me presidentin e Kosovës, Thaçi në Bruksel.

Hahn theksoi se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të vijojë ndërsa Brukseli sipas tij ka bërë sërish thirrje për heqjen e taksës, shkruan Lajmi.net

“Takim i mirë me Presidentin @HashimThaçiRKS. Është e rëndësishme që dialogu mes Serbisë e Kosovës të rinis me shpejtësi, gjithashtu në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë e përsërita pozicionin e Bashkimit Evropian se tarifat ndaj produkteve serbe nga Kosova, duhet të paktën të pezullohen”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto