Templates by BIGtheme NET

Reja trajneri i ri i kombëtares së futbollit, italiani zbarkon në Tiranë

Pas raporteve që dolën javën e kaluar, Edoardo ‘Edy’ Reja është shpallur si trajneri i ri i ekipit kombëtar shqiptar të futbollit.

Këtë mëngjes, pati një takim përfundimtar në Tiranë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, për të përcaktuar hollësitë e kontratës dhe kohëzgjatjen e marrëveshjes, shkruan portali “thelaziali.com”.

“Federata Shqiptare donte të ofronte një marrëveshje dyvjeçare, por ish-trajneri i Napolit dhe Lazios ishte e prirur që të fillonte me një kontratë vjetore.” – shkruhet në lajmin  e publikuar.

Për futbollin shqiptar, “dinastia e trajnerëve italianë” është vendosur të vijojë pas Xhani De Biasit dhe Christian Panuçit.

Reja, i cili tashmë ka qenë në Tiranë për takimin e parë me federatën, do të drejtojë një ekip kombëtar futbolli për herë të parë në karrierën e tij.

Në ditët në vijim, stafi i tij do të përcaktohet gjithashtu. Ndihmësi i tij mund të ishte Alessandro Calori, i cili gjithashtu ishte me Reja në Tiranë për takimin e parë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto