Templates by BIGtheme NET

Liverpool e ka të lehtë ndaj Portos, Man.City fiton por nuk kualifikohet përballë Tottenham

Liverpool ka arritur të kualifikohet për në gjysmëfinale të Champions League pasi fitoi ndaj Portos me rezultatin 1-4.

Golat për “të kuqtë” u shënuan nga Salah, Mane, Firmino dhe van Dijik, ndërsa për Porton shënoi Militao.

Ndërsa sfida mes Man.City dhe Tottenham ka qenë një dramë e vërtetë ku ka apsur përmbysje dhe gola të shumtë.

Edhe pse fitoi me rezultatin 4-3 kualifikimi i takoi Tottenham pasi rezultati përfundimtar është barazim 4-4 dhe goli në fushë kundërshtare kulalifikoi “spursat”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto