Templates by BIGtheme NET

Kosova ashpërson ligjet për armët pa leje, 7500 euro gjobë deri në 10 vjet burg

Të gjithë shtetasit e Kosovës do përballen me sanksione të ashpra në rast se nuk legalizojnë armët që kanë në përdorim.

Mbajtja e paligjshme e një arme mund të kushtojë një gjobë deri në 7500 euro ose 10 vjet burg.

Në njoftimin e Ministrisë së Brendshme të Kosovës theksohet do ketë një afat për legalizimin e armëve dhe më pas çdo qytetar do përballet me atë që parashikon ligji.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto