Templates by BIGtheme NET

PAOK rikthehet te titulli pas 34 vjetësh, tifozët i vënë flakën stadiumit (Videot)

Klubi grek i PAOK-ut është kthyer te titulli kampion pas 34 vjetësh mungesë dhe tifozët kanë festuar në mënyrë të çmendur.

PAOK e siguroi titullin kampion një javë para fundit duke qenë se kanë një largësi prej 5 pikësh nga ndjekësi më i afërt, Olimpiakosi i Pireut.

Titulli kampion mungonte në raftin e klubit nga Selaniku që prej vitit të largët 1985.

Ky është titulli i tretë në histori për PAOK-un dhe tifozët e çmendur të ekipit i kanë “vënë flakën” stadiumit.

PAOK e mbylli kampionatin pa asnjë humbje ndërsa këtë sezon kanë mundësinë t’i fitojnë të dy titujt duke qenë se janë shumë pranë finales së Kupës së Greqisë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto