Templates by BIGtheme NET

Kukësi mund Skënderbeun për Kupë, Tirana barazon me Luftëtarin

Kukësi mundi 2-1 Skënderbeun në ndeshjen e zhvilluar në Kamëz, por korçarëve mund t’i mjaftojë një sukses minimal 1-0 për të kaluar në sfidën e fundit të turneut. Reginaldo prishi ekuilibrat pas një kontrolli të saktë në hyrje të zonës, e kjo ishte rrjeta e vetme në fraksionin e parë.

Në rinisjen e lojës, Skënderbeu aplikoi një skemë jashtë loje që rezultoi një dështim dhe i mundësoi Vasil Shkurtajt të shënojë sërish për Kukësin. Llogaritë për kalimin në finale, gjithsesi u hapën me golin me portën bosh të Dejvi Bregut, pas një gafe të portierit Frashëri.

Ndeshja e kthimit në Korçë do të vendosë finalistin.

Aty ku nuk u prishën fare balancat ishte ndeshja e Gjirokastrës, mes Luftëtarit dhe Tiranës. Vendasit nuk e shfrytëzuan dot faktorin fushë për të marrë epërsinë ndaj kryeqytetasve, në një 90-minutësh të mbyllur me rrjeta të paprekura.

As zëvendësimet e trajnerëve dhe as egoja e lojtarëve në fushë nuk solli qoftë edhe një gol. Në të njëjtin stadium, të dielën, Luftëtari do të presë sërish Tiranën, këtë herë për Kategorinë Superiore.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto