Templates by BIGtheme NET

Moti i keq, trageti përplaset me kalatën e portin në Vlorë

Trageti i linjës Vlorë-Brindizi është përplasur sot me kalatën e portit. 

Në momentin e përplasjes trageti ka qenë i ankoruar në port kur stuhia dhe dallgët e mëdha e kanë shtyrë drejt pankinës.

Drejtuesit e tragetit po luftojnë me dallgët dhe erën e fortë. Sipas drejtuesve të tragetit kjo situatë ka ardhur si pasojë e mungesës së barrierës mbrojtëse në portin e Vlorës.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto