Templates by BIGtheme NET

Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për vetingun në polici

Kuvendi ka rrëzuar me 79 vota dekretin e presidentit Meta për vetingun në polici.

Kreu i Shtetit e kishte kthyer projektligjin për vetingun në polici duke argumentuar shkeljet që kishte gjetur aty.

Ndërkohë në fjalën e tyre në Kuvend në seancën e sotme, kreu i grupit parlamentar, Balla dhe ministri i Brendshëm, Lleshi thanë se vetingu në polici duhej sa më shpejt dhe mbrojtën projektligjin e paraqitur më herët nga socialistët.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto