Templates by BIGtheme NET

Lirohen nga burgu 7 protestues, akuza policisë: Na dhunuan gjatë shoqërimit

Gjykata e Tiranës ka liruar 7 personat që u arrestuan pas protestës të së hënës.

Gjykata dha detyrim paraqitje është dhënë për: Arelin Ndocin, Beb Ndrekën, Besmir Pulën, Panajot Mirakën dhe Albi Gerbën, ndërsa masa arrest shtëpie është dhënë për Dritan Kukën dhe Qazim Nazerën.

Të ndaluarit lëshuan akuza në drejtim të policisë se ishin dhunuar gjatë shoqërimit.

Ndërsa në burg mbeten ende 20 protestues që u ndaluan pas protestës të së shtunës më 11 maj ndërsa 30 të tjerë u liruan duke u lënë në detyrim paraqitjeje dhe arrest shtëpie.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto