Templates by BIGtheme NET

Në kërkim për vjedhje në Itali, arrestohet 44-vjeçari nga Kurbini

Policia e Lezhës ka arrestuar një person i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas uniformave blu, 44-vjeçari me inicialet H.I nga Kurbini, ishte shpallur në kërkim në Itali pasi akuzohej për vjedhje.

“Sherbimet policore të Komisariatit Kurbin, pas informacioneve të marra dhe një pune të mirë organizuar në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane,arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

  • H.I.,44 vjeç, banues në Kurbin

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata në Padova/ Itali ka lëshuar Urdhërin e kërkimit ndërkombetar nr.6731, për veprat penale”Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Mbajtja e sendeve të vjedhura” parashikuar nga nenet 61,5,7,110,648 dhe 624 të Kodit Penal Italian.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto