Templates by BIGtheme NET

Milan jashtë, Inter dhe Atalanta në Champions

Gara për një vend në champions League në Seria A vazhdoi edhe në sfidën e fundit. Milan, inter dhe Atalanta luftuan deri në minutën e fundit.

Të treja skuadrat fituan ditën e sotme por ecuria në sfidat e mëparshme bënë që Inter dhe Atalanta të kapin Champions League ndërsa Milan ta mbyllë në vendin e 5 duke siguruar vetëm Europa League.

Milan fitoi ndaj Spal me rezultatin 2-3 ndërsa Atalanta përmbysi Sassuolon 3-1, me po të njëjtin rezultat Inter fitoi me Empolin.

Ndërsa Roma e mbylli në vendin e 6. Një vend në Europa League zuri edhe pasi fitoi Kupën e Italisë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto