Templates by BIGtheme NET

Anulimi i zgjedhjeve, dekreti i Presidentit botohet në Fletoren Zyrtare

Dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta për anulimin e 30 Qershorit si datë e zgjedhjeve lokale është botuar në  Fletoren Zyrtare.

Pas botimit në Fletoren Zyrtare, dekreti i Presidentit hyn në fuqi menjëherë.

Meta ditën e djeshme dha arsyet se pse anuloi zgjedhjet, ndërsa ditën e sotme në një dalje për publikun Presidenti dha disa mes për politikën, zgjedhjet dhe debatin për shkarkimin e mundshëm të tij.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto