Templates by BIGtheme NET

Ballkani digjet, Italia përmbytet

I nxehti afrikan ka prekur këto ditë të gjithë Ballkanin me temperatura që kanë arritur deri në 35 gradë Celsius sot, ndërsa në fundjavë temperaturat priten të kapin vlera edhe më të larta deri në 39 gradë Celsius.

Por ndërsa Ballkani digjet, moti i keq ka prekur veriun e Italisë duke shkaktuar përmbytje të mëdha dhe ka detyruar autoritet të bëjnë evakuimet e para nga shtëpitë dhe fabrikat në disa zona të Lombardisë.

Frikën më të madhe  për momentin e përbën Liqeni i Komos ku ka mundësi të dalë nga shtrati dhe të përmbytë një pjesë të qytetit të Komos. ndërsa meteorologët italian parashikojnë se situata do të përkeqësohet në orët në vazhdim.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto