Templates by BIGtheme NET

Më 21 qershor në orën 20:00 protesta e 9-të kombëtare e opozitës së bashkuar

Protesta e opozitës së bashkuar do zhvillohet më 21 qershor në orënë 20:00.

Vendimi është marrë pas mbledhjes së kryesisë së PD-së. Kjo është protesta e 9-të kombëtare e opozitës së bashkuar.

Kreu i PD-së, Basha, ka deklaruar se kryeministri Rama i ka shpallur luftë jo vetëm opozitës por gjithë shqiptarëve.

Ndërsa gjatë fjalës së tij në takim ka theksuar se opozita e bashkuar do bëjë çmos që të mbrojë vendin, qytetarët e Kushtetutën.

Basha deklaroi se nuk ka zgjedhje pa opozitën dhe se Edi Rama është rrezik kombëtar dhe duhet ndalur menjëherë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto