Templates by BIGtheme NET

Presidenti i kërkon takim për situatën politike, Rama: Kemi zgjedhje, jam i zënë

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një letre dërguar kryeministrit Rama i ka kërkuar një takim ditën e nesërme për të folur për situatën politike.

Kësaj letre e cila është publikuar nga vetë Kryeministri në Tëitter, i ka kthyer vetë ai përgjigje duke i komunikuar pamundësinë për takimin.

Rama i kthen një përgjigje të prerë Metës: Kemi zgjedhje, jam i zënë

Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim. Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!”-shkruan Rama.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*