Templates by BIGtheme NET

CAS shuan shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë, publikohet vendimi

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut.

Me vendimin e CAS, Skënderbeu i humb përfundimisht shpresat për të luajtur në Europë pasi ka lënë në fuqi vendimin për përjashtimin me 10 vite të Skënderbeut.

Skënderbeu është konsideruar fajtor për fiksim rezultatesh dhe UEFA e ka dënuar edhe me një gjobë prej 1 milionë euro.

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*