Templates by BIGtheme NET

Në mes të sezonit, IKMT prish biznesin në Ksamil

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) me ndihmën e forcave të policisë, kanë realizuar ditën e sotme një aksion për shkatërrimin e disa lokaleve në Ksamil.

IKMT-ja ka realizuar një aksion  duke shkatërruar disa lokale shërbimesh në kulmin e sezonit turistik në zonën e Ksamilit.

Pronarët e lokaleve që IKMT-ja i shkatërroi, u ankuan se prishja e objekteve është bërë pa asnjë paralajmërim dhe pa asnjë shkresë zyrtare.

Njoftimi i plotë:

Forca te shumta policore kane mberritur mesditen e sotme ne Ksamil per te mbeshtetur nje aksion te IKMT

IKMT ka shkaterruar nje lokal sherbimesh ne kulmin e sezonit turistik, pavaresisht se lokali ka funksionuar prej vitesh

Pronaret shprehen se prishja eshte bere pa paralajmerim dhe pa u lene asnje shkrese. 

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*