Templates by BIGtheme NET

“Gjyqtari i Reka i cili i dha mandatin Valbona Sakos i afërm i Endri Fugës”-Denoncimi te Berisha

 

Ditën e sotme nga po e njëjta gjykatë e cila ditën e djeshme refuzoi dhënien e mandatit për kandidaten fituese në zgjedhjet e 30 qershorit në Durrës doli një vendim në favor të Valbona Sakos.

Gjykatësi i cili dha vendimin ishte Shpëtim Reka nga Gjykata e Durrësit. Por për këtë gjykatës nga një denoncim i shpërndarë nga ish-kryeministri Berisha pretendohet se është i afërm i Drejtorit për Median në Kryeministri Endri Fuga.

Sipas qytetarit dixhital Reka është djali i xhaxhait të nënës së Fugës një lidhje e afërt sipas tij familjare e cila ka ndikuar në gjykim.

Postimi i plotë i Berishës:

“Narkogjykatësi Reka kushëri i Sugar Fugës”

“Doktor desha vetem tju informoja se qe gjykatesi qe dha sot mandatin ne durres, Shpetim Reka eshte djali xhaxhait te mamase se Endri Fuges, kjo eshte me se e sakt dhe per kedo qe ka dyshime eshte shume kollaji e vertetushme”.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*