Templates by BIGtheme NET

Jeffrey Epstein vetëvritet në qeli

Financieri milioner i dënuar për pedofili, Jeffrey Epstein ka vdekur në një burg në Manhattan. Autoritetet thonë se ai ka vrarë veten.

Epstein ishte në pritje të gjyqit për trafik seksuale të fëmijëve dhe për komplot.

Jo ngjarje vjen vetëm dy javë pasi 66-vjeçari u gjet “i plagosur dhe në një pozicion fetal” në dyshemenë e qelizës së tij dhe me lëndime në qafë.

Autoritetet u thanë mediave se Epstein kreu vetëvrasje të shtunën në mëngjes dhe se trupi i tij dërgua në një spital të New York rreth orës 7.30 të mëngjesit.

Epstein u arrestua në 6 korrik dhe u akuzua për trafik seksual dhe komplot. Sipas këtyre akuzave, milioneri abuzoi me dhjetëra vajza të reja në pronat e tij në Manhattan dhe Palm Beach, Florida, disa prej tyre edhe në moshën 14 vjeçare.

Të tjera thashetheme qarkulluan për abuzim të fëmijëve në ishullin privat të tij, në Karaibe.

Me Epsteinin të vdekur, masa e krimeve të tij ka të ngjarë të mos mësohet kurrë, e as ato të bashkëpunëtorëve të tij më të afërt. Shumë spekuluan edhe më parë se Epstein nuk do të mbijetonte deri në gjyq.

VINI RE: Ky material u publikua nga RT/ Përshtati në shqip Hashtag.al

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*