Templates by BIGtheme NET

Google Android integron You Tube tek Maps

Lajm i ri për makinat që ofrojnë mundësinë e përdorimit të Android që me përditësimin e Google Maps krijon mundësinë e integrimit të muzikës së YouTube në Maps.

Kjo ju lejon të kontrolloni ose të zgjidhni më lehtë aplikacionin që dëshironi pa dalë nga Maps.

Kjo është në përputhje me politikën e Google që, duke hequr dorë nga Google Play Music, dhe po i drejton përdoruesit tek YouTube Music.

Siç sugjeron revista e specializuar ”Autoevolution”, për të konfiguruar YouTube Music si aplikacionin multimedial të parazgjedhur në Google Maps, duhet të shkoni te menu ku duhet të gjeni një opsion kushtuar këtij qëllimi.

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*