Vendosni fjalën kyçe....

Fotot e pallatit luksoz të policit rrugor rus bëhen virale pasi u arrestua bashkë me kolegët (Video)

Fotografitë e një rezidence luksoze të një polici rrugor rus, duke përfshirë një vend të tualetit të artë dhe tavanet e pikturuara, janë bërë virale pasi ai u arrestua për mitmarrje dhe abuzim me detyrën, së bashku me oficerë të tjerë të policisë.

Alexey Safonov, kreu i policisë së trafikut në rajonin jugor Stavropol, u arrestua të martën. Autoritetet besojnë se ai ishte kreu i një organizate kriminale.

Lajmi u njoftua nga deputeti i Dumës, Alexander Khinshtein, i cili zbuloi në Telegram se policia dhe roja kombëtare zhvilluan një operacion të madh të martën në mëngjes.

Sipas Khinshtein, grupi i policëve punoi si organizatë mafioze, duke përfituar nga gjithçka – nga targat te kalimi i kamionëve të mëdhenj të përfshirë në tregtinë e rërës. Pothuajse të gjithë zyrtarët e lartë të departamentit rajonal të trafikut u arrestuan, tha ai.

Në veçanti, Safonov dhe gjashtë bashkëpunëtorët e tij janë arrestuar nën dyshimin për marrjen e ryshfetit në total më shumë se 19 milionë rubla (255,000 dollarë), zbuloi Komiteti Hetimor. Si pjesë e korrupsionit, grupi mori ryshfet për lejet që lejojnë transportin e mallrave, të tilla si drithëra, përmes pikave të kontrollit të policisë.

Safonov, një kolonel policie, ka qenë kreu i departamentit të policisë së trafikut të rajonit Stavropol që nga viti 2012.

Përgatiti për Hashtag.al, Klodian Manjani