Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Joe Biden për herë të parë pranon “gabimin e madh” të Barack Obamës

  Për herë të parë kandidati demokrat për president Joe Biden, ka bërë një kritikë ndaj qeverisjes së ish-presidentit amerikan Barack Obama dhe kjo pasi ka pësuar një humbje të thellë në dy shtete, në Iowa dhe në New Hampshire. Siç shkruan AP, Biden ka kritikuar politikën e imigrimit të administratës Obama, duke thënë se ish-presidenti ka bërë një “gabim ...

Lexo me teper »

Zbulohet prona 500 mijë euroshe e Ben Blushit (FOTOT)

Gjithçka fillon në vitin 2010. Në atë kohë pati një betejë të fortë politike në Korçë, PD në opozitë në bashki dhe socialistët në pushtet. Një betejë lokale që shkoi deri në qendër. Një përplasje për një investim që do të bëhej në qendër të qytetit. Është një objekt në në Bulevardin “Republika”, përballë lulishtes së Themistokli Germenit.  Ata që ...

Lexo me teper »

Të shtëna me armë në klubin e natës në SHBA, 1 i vdekur e 4 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur, pas të shtënave me armë në një klub nate Connecticut. Incidenti ndodhi pak para orës 03:00 të mëngjesit. Autoritetet thonë se u qëlluan pesë persona, njëri prej të cilëve fatkeqësisht nuk arriti dot të mbijetonte. Identitetet e të lënduarve nuk dihen e as gjendja e të plagosur. ...

Lexo me teper »

“Kush do ta ketë radhën nesër?!”- Voltana Ademi mesazh Ramës dhe Lleshajt

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, i është drejtuar me një mesazh kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, pas lëndës shpërthyese që iu vendos sot makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Lici. Ademi i akuzon ata se e kanë lënë Shkodrën në harresë, ku krimi nuk ka frikë, e qytetarët ndihen të pasigurt. Ajo gjithashtu u ...

Lexo me teper »

Avokati i Trump-it sulmon Soros-in: Po përdor ambasadat e SHBA-së në Europë për të sulmuar kundërshtarët

Rudy Giuliani, i cili është avokati i presidentit të SHBA-së, Donald Trump-it ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me ambasadat amerikane në Europën Lindore, ku përfshihet dhe Shqipëria. Ai ka deklaruar se miliarderi liberal George Soros i përdor ambasadat amerikane në Europën Lindore, për të sulmuar kundërshtarët e tij. Madje e konsideron se armikun kryesor të republikanëve. “Soros është ...

Lexo me teper »

27 muaj pa paga, Kryemadhi takon punonjësit e stacionit të Poçemit

Punonjësit e Poçemit kanë hyrë sot në ditën e katërt të grevës së tyre të urisë. E sot kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka shkuar t’i takojë grevistët në stacionin e pompimit në Poçem të Mallakastrës. Grevistët kanë kërkuar që takimi mes tyre dhe Kryemadhit të mos marrë ngjyrime politike, por megjithatë e kanë pranuar atë dhe e kanë vënë ...

Lexo me teper »

Nesër konferenca e donatorëve në Bruksel, Ahmetaj: Nëse mbledhim më pak se 300 milionë euro do vonohet rindërtimi

Të hënën do të mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel e organizuar nga Komisioni Europian për Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në një intervistë për Tv Klan, ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, thotë se qeveria pret që nga konferenca e donatorëve të mblidhen 300 deri 350 milionë euro. Sipas ahmetajt, nëse shifra do të jetë më e ulët kjo ...

Lexo me teper »

Ndihmonte Astrit Thaçin t’i shpëtonte policisë, arrestohet 20-vjeçarja në Durrës

Një vajzë 20-vjeçare është vënë në pranga nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka bashkëpunuar me Astrit Thaçin, personin që akuzohet për një seri grabitjesh në Tiranë, Durrës e Elbasan. E reja me inicialet A.B, banuese në Tiranë, dyshohet se ndihmonte Thaçin për t’i shpëtuar forcave të Policisë. “Në vijim të operacionit “Trajektorja”, zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga DVP ...

Lexo me teper »

Presidenti portugez s’ia lëshon dorën, Modi duket sikur e ka zënë korrenti (VIDEO)

Shtrëngimi i duarve mes presidentit portugez Marcelo Rebelo de Sousa dhe kryeministrit të Indisë Narendra Modi vodhi gjithë vëmendjen e takimit më shumë se sa biseda mes tyre. Siç shihet në videon e mëposhtme, udhëheqësi portugez i dha një shtrengim duarsh të fuqishëm e mjaft të gjatë Modi-t, i cili s’mundte dot të shkëputej. Oops, he did it again! Watch ...

Lexo me teper »