Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Pse nuk bëri foto me Metën e Kitaroviç, shpjegohet Vuçiç

Në Samitin e djeshëm të Brdo-Brijunit që u mbajt në Tiranë, nuk mbeti pa u vënë re fakti se presidenti serb aleksandër vuçiç nuk doli në foto me presidentin Ilir Meta, presidenten e Kroacisë, Kitarovic dhe atë slloven, Pahor. “Tanjug” shkruan se Vuçiç më në fund ka thyer heshtjen, duke e konsideruar të gjithën një keqkuptim.  “Kam qenë pjesë e ...

Lexo me teper »

Kontrabandë mallrash, dy të arrestuar në Tiranë (VIDEO)

Dy persona kanë përfunduar në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pas akuzave për futjen dhe tregtimin e mallrave kontrabandë. Në operacionin e koduar “Kamuflimi”, u arrestuan shtetasit: N. P., 50 vjeç, banues në Tiranë  dhe  P. S., 49 vjeç, banues në Tiranë. Këta dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të kontrabandës së mallrave ...

Lexo me teper »

“WhatsApp” nuk do të punojë më në smartfonët me “Windows”

Lajm i keq për përdoruesit e “WhatsApp”-it. Ky aplikacion nuk do të punojë më pas një periudhë 6-mujore në smartfonët e Windows. Një zëdhënës i kompanisë së “Facebook”, ku bën pjesë edhe “WhatsApp”, njoftoi se ky aplikacion nuk do të punojë më në celularët e mundësuar nga softueri i Microsoft, në dhjetor të 2019-ës. Po ashtu, ai paralajmëroi se disa ...

Lexo me teper »

Ishte në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 48-vjeçari në Lezhë, i sekuestrohen hoteli dhe pallati

Një 48-vjeçar është arrestuar në Lezhë, me qëllim ekstradimi  drejt Italisë. 48 vjeçari i arrestuar, Astrit Nimani, ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane pasi, Gjykata e Milanos e kishte dënuar me 13 vite burg, për kryerjen e veprës penale “Organizatë kriminale me qëllim trafik të narkotikëve”. Policia e Lezhës kishte një muaj që e hetonte Nimanin. Atij iu sekuestruan pasuritë ...

Lexo me teper »

Mbyllet me sherr përballja Arsenal-Valencia, çfarë ndodhi (VIDEO)

Pas fitores së Arsenalit mbrëmjen e së enjtes ndaj Valencias, ka shpërthyer sherri mes lojtarëve të dy skuadrave. “Metro” shkruan se në sherr u përfshinë ish-qendërmbrojtës i Arsenalit, Gabriel dhe Maitland-Niles. Tifozët filluan të fërshëllenin për Ferran Torres i cili largoi Alexandre Lacazette nga topi, sapo arbitri i ra bilbilit për mbarimin e lojës. Jose Gaya shkoi të ofrojë mbështetjen ...

Lexo me teper »

Me armë dhe drogë në makinën e vjedhur, policia greke kap dy shqiptarët, njëri i dënuar për vrasje

Arrestohen në Greqi dy shqiptarë, të akuzuar për një sërë veprash penale, mes të cilave për trafik droge. Sipas mediave greke, dy shqiptarët e arrestuar në Athinë nga policia e DI.AS Group janë të moshave, 30 dhe 37 vjeç. Por identiteti i tyre nuk bëhet i ditur. Dy shqiptarët akuzohen për vjedhje, mosbindje ndaj policisë, armëmbajtje pa leje dhe trafik ...

Lexo me teper »

Sonila Meço debaton me Laert Vasilin: Zheji kontrolloje aktorin! Bën zhurmuesin (VIDEO)

Gazetarja Sonila Meço është përplasur ashpër me aktorin Laert Vasili, në studion e emisionin “360 Gradë” të Artur Zhejit. Ndërkohë që Meço fliste, Vasili i ndërhyri disa herë duke i ndërprerë fjalën dhe duke bërë zhurmuesin në studio. Gazetarja e akuzoi aktorin se dikush i kishte shkruar në celular që ta provokonte dhe ta nxehte atë. Meço dhe Vasili po ...

Lexo me teper »

Papa Françesku vendos ligjin e ri, priftërinjtë dhe murgeshat të raportojnë abuzimet seksuale

Papa Françesku ka nxjerrë një ligj të ri, sipas të cilit të gjithë priftërinjtë katolikë dhe murgeshat në mbarë botën duhet të raportojnë abuzimin seksual të klerit dhe mbulimin nga eprorët e tyre në autoritetet e kishës. Ky veprim është pjesë e një përpjekjeje të re për të mbajtur hierarkinë katolike përgjegjëse, për dështimin në mbrojtjen e viktimave të abuzimit ...

Lexo me teper »

Buburreci i ndërpret fjalimin presidentit të Filipineve, asistentja në aksion për ta shpëtuar (VIDEO)

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte u bezdis nga një insekt gjatë një fjalimi që po mbante ditën e mërkurë. Insekti po lëvizte mbi shpatullën e majtë të Dutertes, ndërsa ai po mbështeste kandidatët e Senatit. Por sikurse shihet në videon e mëposhtme, një ndihmëse ndërhyri menjëherë për të shpëtuar presidentin nga momenti i vështirë, por përpjekjet e saj dështuan. Buburreci ...

Lexo me teper »

Grabitet banesa e mjekut në Librazhd, i marrin paratë dhe bizhuteritë

Një grabitje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Librazhd. Mësohet se disa persona ende të paidentifikuar janë futur në një banesë në lagjen Nr.1 të këtij qyteti, ku nën kërcënimin e thikës kanë marrë një sasi lekësh dhe disa bizhuteri. Banesa në fjalë është në pronësi të mjekut Kujtim Abrahimi. Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka ...

Lexo me teper »