Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Akuzohet se përdhunoi të bijën për tre vjet, lihet në burg 48-vjeçari nga Lezha

Gjykata e Kurbinit ka vendosur të lërë në burg 48-vjeçarin e akuzuar për përdhunimin e së bijës minorene, rast i publikuar para pak ditësh nga “Fiks Fare”.  Seanca e masës së sigurisë u zhvillua me dyer të mbyllura, ku sikurse tregohet dhe në videon e publikuar nga “Balkanweb”, Shkëlqim Isufi shfaqej i shkujdesur dhe i qetë në kafazin e xhamtë. ...

Lexo me teper »

Tabaku: Me Ramën, Shqipëria e para për korrupsion; Çfarë do bëjmë ne në qeveri

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka dalë në një deklaratë në selinë blu pas publikimeve të njëpasnjëshme të ditëve të fundit nga DASH, FMN dhe BE. Në reagimin e saj, Tabaku tha se këto raporte nxjerrin se Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Ballkan, varfëri dhe mungesë të investimeve të huaja. Tabaku thotë se sfida e parë e ...

Lexo me teper »

Rikthehen zjarret në Greqi, flakët përpijnë pyjet në Lefkada

Rikthehen zjarret në Greqi. Sikurse raportojnë mediat greke, mesditën e sotme një zjarr ka rënë në Kalamist, në ishullin e Lefkadës, një destinacion turistik ky i vizituar shumë edhe nga shqiptarët. Sipas informacioneve paraprake, zjarri po djeg zonën e pyjeve të Kalamistit dhe po përhapet me shpejtësi të madhe. Dymbëdhjetë zjarrfikës dhe gjashtë automjete janë angazhuar në terren, po ashtu ...

Lexo me teper »

Zhvati me kolegun 28 milionë lekë të klientëve, arrestohet ish-punonjësi i bankës

Arrestohet një ish-punonjës i një banke të nivelit të dytë, i cili rezulton i dënuar me 10 vite burg. Olsi Boriçi, banues në Shkodër, u arrestua në një banesë në lagjen “Skënderbeg”. Gjykata e Apelit Shkodër në vitin 2017 e ka dënuar Boriçin me vendim të formës së prerë  me 10 vite burg, për veprën penale “Vjedhje e bankave dhe arkave ...

Lexo me teper »

8 ide brilante për ju që s’keni kohë dhe as para të dekoroni shtëpinë

Mendoni se dekorimi i shtëpisë është një nga ato detyra që kërkojnë kohë, para dhe mprehtësi për estetikën? Jo domosdoshmërisht është kështu. Një artikull i “realtor.com” jep 8 këshilla se si mund ta dekoroni shtëpinë tuaj pa shumë peripeci. Sipas projektuesve profesionistë, edhe disa rregullime të vogla në një shtëpi mund të ndryshojnë tërësisht mënyrën si duket. 1- Ndryshoni mbuluesat ...

Lexo me teper »

Basha pret në selinë blu ish-kryeministrin kanadez: Folëm për rrugëdaljen nga kriza (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me ish-kryeministrin kanadez Stephen Harper. Në takimin në selinë blu, Basha dhe Harper kanë diskutuar për krizën politike në vend. Basha thotë se kjo krizë zgjidhet përmes mbrojtes së standarteve të demokracisë dhe të shtetit ligjor. “Nder dhe privilegj të takohem në Tiranë me mikun e çmuar Stephen Harper, Presidentin e ...

Lexo me teper »

Jelekzinjtë pushtojnë panteonin francez: Jemi pa letra, pa fytyrë, pa zë! (FOTO/ VIDEO)

Qindra emigrantë pa dokumente kanë protestuar në qendër të Parisit,  duke kërkuar të drejtën për të qëndruar në Francë. Protestuesit, të cilët kryesisht ishin nga Afrika Perëndimore, u ngritën në ndërtesën e Panteonit të Parisit rreth mesditës së të premtes. Për shkak të vërshimit të protestuesve, turistët u evakuan nga mauzoleumi, ku shumë prej figurave më të famshme të Francës ...

Lexo me teper »

Tentuan të kultivonin kanabis në zonën e pyllëzuar – Arrestohen dy vëllezërit, në kërkim dhe vëllai i tretë

Zbulohen 60 fidanë kanabis në periferi të Tiranës. Në kuadër të operacionit të koduar “Lugina 2”, tre vëllezër janë penguar në tentativën e tyre për të kultivuar lëndë arkotike në një zonë të pyllëzuar. Policia thotë se ka sekuestruar 60 fidanë kanabis dhe ka arrestuar dy vëllezër në fshatin Mënik, në Ndroq. Po ashtu është shpallur në kërkim edhe vëllai ...

Lexo me teper »

Sulm me bomba në hotel – 10 të vdekur në Somali, mes tyre gazetarë

Të paktën 10 persona kanë mbetur të vrarë  dhe dhjetëra të tjetër të plagosur gjatë një sulmi në një hotel në Somali. “CNN” shkruan se disa njerëz të armatosur sulmuan hotelin në qytetin portual të Kismayo-s, rreth 500 km në jug të kryeqytetit Mogadishu. Një makinë bombë shpërtheu në hyrje të hotelit. Mes viktimave ishte dhe Hodan Nalayeh, një gazetare ...

Lexo me teper »

Vasili denoncon vendimin e Ramës: I mori qeverisë të drejtën për blerjen e arit të Shqipërisë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka denoncuar vendimin e fundit të kryeministrit Edi Rama dhe Parlamentin, lidhur me rezervat materiale të shtetit. Petrit Vasili ka publikuar vendimin që ndryshon të drejtën e blerjes së arit nga Qeveria, tashmë vetëm me propozim të kryeministrit. Vasili thotë se Parlamenti i Edi Ramës ka votuar ndryshimin e një pike të vetme në ligjin e ...

Lexo me teper »