Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

George Clooney pëson aksident me motor në Itali (PAMJET)

George Clooney ka pësuar aksident me motor ditën e djeshme duke rrezikuar seriozisht jetën. Aktori 57-vjeçar ndodhej në Sardenja të Italisë ku po udhëtonte me shpejtësi të lartë hipur mbi skuterin e tij dhe është përplasur me një makinë. Si pasojë e përplasjes aktori u hodh në ajër duke përfunduar më pas në tokë. Babai i dy fëmijëve u dërgua ...

Lexo me teper »

Vetëm 5 bursa jepen në gjithë botën, Matea nga Tirana ka fituar njërën prej tyre (VIDEO)

Ajo është vetëm 15-vjeçare dhe ka fituar një prej pesë bursave për të vazhduar studimet në Angli. Bëhet fjalë për Matea Gjikën, e cila është shpallur fituese e olimpiadës “E&B Consultancy dhe Cambridge  Education Group” duke përfituar një bursë të plotë për të ndjekur studimet A level në Angli.  “Për të studiuar në këto shkolla në Angli, në të gjithë botën ...

Lexo me teper »

7 muaj në detyrë, sot Arta Marku jep për herë të parë llogari para deputetëve

Pas 7 muajsh në detyrë si Kryeprokurore e Përgjithshme, Arta Marku do të raportojë për herë të parë përpara deputetëve në Komisionin e Ligjeve. Sipas axhendës së Komisioneve të Ligjeve, Marku do të raportojë për analizën vjetore të institucionit që ajo drejton. “Në rend të ditës: Shqyrtimi në parim i projektligjit “Kodi Ajror i Republikës së Shqipërisë”. Raportim i Ministres ...

Lexo me teper »

Prokurori i Tiranës në ‘sitën’ e Vettingut, paqartësi me një llogari bankare

Radhën për të kaluar në sitën e Vettingut e ka prokurori i Tiranës, Adriatik Cama. Ai është njëri prej 19 kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe do të përballet me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit sot rreth orës 10:00. Procesi i rivlerësimit do të drejtohet nga Genta Tafa Bungo, me anëtarë Suela Zhegun dhe Pamela Qirkon. Cama është ...

Lexo me teper »

Zbulohen fosilet e dinozaurit ‘të parë’ gjigand në Argjentinë (FOTO)

Dinosaurët gjigandë jetonin në Tokë pothuajse 30 milion vjet më herët sesa mendonim, kështu kanë deklaruar një grup paleontologësh në Argjentinë, të cilët kanë zbuluar fosilet e dinosaurit më të hershëm gjigand. Mbetjet e një specieje të vjetër 200 milion vjeçare, të pagëzuar me emrin Ingenia prima, u zbuluan në zonën e gërmimit Balde de Leyes në provincën San Juan, ...

Lexo me teper »

Presidenti Macron s’e fsheh dot ngazëllimin, si e festoi kualifikimin e Francës në finale (FOTOT)

Në përballjen e djeshme kundër Belgjikës, Franca siguroi vendin e saj në finale e këtij Botëtori. Presidenti francez Emmanuele Macron dukej mjaft i kënaqur në shkallët e stadiumit “Krestovsky” të Shën Petersburg.  Ai nuk mundi dot ta fshihte ngazëllimin duke përshëndetur futbollistët pavarësisht se ishte nën shoqërinë e mbretit dhe mbretëreshës së Belgjikës, Philippe dhe Mathilde, si edhe të presidentit ...

Lexo me teper »

Shtylla elektrike bie mbi makinën e familjes tre anëtarëshe, kamerat filmojnë gjithçka (VIDEO)

Një aksident i frikshëm i ka ndodhur një familjeje që po udhëtonte në një autostradë të re që po ndërtohej në Nakhon Ratchasima, Tajlandë, kur babai, nëna dhe djali u larguan nga shtëpia për një fundjavë larg. Një shtyllë elektrike e ndërtuar nga betony papritmas u rrëzua mbi makinën e tyre tip “Toyota”. 41-vjeçarja Natchawan Sangmuan ndodhej në ulësen e ...

Lexo me teper »

Godina e Teatrit dhe plani i kullave të kastës!

Nga Gentian Kaprata E kishin menduar si një pasexhatë, por prishja e godinës historike të Teatrit Kombëtar po ju kthehet në një ngjitje sizifiane e shkëmbit në majën e malit. Mendonin se, për makinerinë e tyre të manipulimit publik do të mjaftonin disa frikësime të tipit ‘godina rrezikon të digjet brenda pak minutash’ apo ‘ajo është aq e vjetëruar sa ...

Lexo me teper »

‘I dënuar për vjedhje në Itali’, gjyqtari Thanza rrezikon të ngelë në Vetting

Admir Thanza, gjykatësi i Gjykatës së Lartë, rezulton të ngelë në Vetting. Kjo jo vetëm për shkak se rezulton të ketë gënjyer në deklarimet e tij të pasurisë, por edhe për shkak se rezulton që në vitin 1999 ka qenë i dënuar për vjedhje në Itali. “Thanza ka gënjyer pas informacionet e marra nga Gjykata e Lartë. Gjyqtari Thanza ka gënjyer ...

Lexo me teper »

Vrasja e shqiptarit në Londër, arrestohet një tjetër i dyshuar

Policia britanike ka arrestuar një tjetër person lidhur mevrasjen e shqiptarit Edmond Jonuzi në Londër, ndërkohë që edhe tre persona të tjerë janë vënë nën hetim. “The Guardian” shkruan se mes të arrestuarve bën pjesë edhe një adoleshent.  “BBC” bën me dije se Edmond Jonuzi u gjet me plagë pranë stacionit të metrosë në Veri të Londrës rreth orës 21:50 të mbrëmjes së ...

Lexo me teper »