Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Bllokohet autobusi me cigare kontrabandë në Portin e Durrësit

  Bllokohet në Portin e Durrësit një autobus me cigare kontrabandë, që vinte nga Maqedonia. Pas kontrollit nga policia kufitare, në autobusin e linjës Maqedoni-Durrës-Bari janë gjetur 309 steka (3090 paketa) duhani të cilat dyshohen se ishin kontrabandë. Si rezultat, është vënë në pranga drejtuesi i autobusit me inicialet Q.S. 32-vjeç, nga Gostivari i Maqedonisë. Paketat të pa deklaruara ishin ...

Lexo me teper »

Basha publikon spotin, ftesë shqiptarëve për protestë: Të gjithë bashkë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot një spot përmes të cilit fton shqiptarët të marrin pjesë në protestën e sotme, protestën e 9-të kombëtare të opozitës. “Të gjithë bashkë sonte në orën 20:00, si njerëz të lirë, si qytetarë me dinjitet, si shqiptarë kurajozë, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh, në manifestimin kombëtar të vullnetit tonë ...

Lexo me teper »

Autobusi humb drejtimin dhe bie në humnerë, 44 të vdekur (FOTO)

Të paktën 44 njerëz kanë humbur jetën pas një aksidenti me autobus në Indi. Sipas “Channel News Asia”, autobusi u përmbys në një grykë të enjten e 20 qershorit, në malet e Himachal Pradesh. Fillimisht autoritetet indiane njoftuan se kishte 25 viktima nga aksidenti, mirëpo më vonë lajmëruan se 19 njerëz të tjerë kishin ndërruar jetë në spital si pasojë ...

Lexo me teper »

Pëson atak kardiak në det, ndërron jetë pushuesja në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar të Vlorës, ku një grua e moshuar ka humbur jetën. Kjo ngjarje ka ndodhur pak minuta më parë në Plazhin e Ri në Vlorë. Dyshohet se gruaja e moshës rreth 70-vjeçare ka pësuar arrest kardiak pasi është futur në det. Megjithatë ende nuk ka një konfirmim zyrtar. Policia ...

Lexo me teper »

Sot mbahet protesta e radhës kombëtare, Basha do marrë dhe vajzat me vete

Sot opozita mban protestën e saj të radhës kombëtare. Protesta është parashikuar të nisë rreth orës 20:00.  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim  Basha ka paralajmëruar se tubimi do të jetë paqësor dhe se ai madje dot ë jetë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Aurela dhe dy vajzat. “Regjimi i Ramës ka mbaruar! Shqiptarë, mos dëgjoni veglat qorre të Ramës ...

Lexo me teper »

Dështon Samiti në Bruksel, udhëheqësit e BE-së s’bien dakord për kandidatët që do zëvendësojnë Juncker dhe Tusk

Samiti i 28 udhëheqësve të Bashkimit Evropian në Bruksel, ku ishte planifikuar të finalizoheshin kandidatët për disa prej posteve më të rëndësishme të unionit, ka vazhduar që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mirëpo siç shkruan “BBC“, takimi ka përfunduar pa një marrëveshje mbi atë se kush duhet të marrë përsipër punët e larta të bllokut. Në përpjekje ...

Lexo me teper »

Mijëra protestues tentojnë të hyjnë në parlamentin e Gjeorgjisë, përplasen me policinë (FOTO)

Mijëra protestues kanë tentuar të mësyjnë në parlamentin e Gjeorgjisë gjatë një tubimi masiv kundër një fjalimi të mbajtur nga një ligjvënës rus. Siç shkruan “BBC“, policia i ndaloi protestuesit të hyjnë në ndërtesë, duke përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome. Sakaq thuhet se si pasojë e përplasjeve, kanë përfunduar në spital 39 oficerë policie dhe 30 protestues. Tensionet u ...

Lexo me teper »

Shqipëria “fik” trurin, numrin më të ulët të shkencëtarëve në rajon

Niveli i lartë i edukimit dhe kërkimit shkencor e ndihmon një shtet të orientohet me lehtë drejt zhvillimit ekonomik dhe shfrytëzimit me efikasitet të kapitelit njerëzor dhe burimeve natyrore. Por Shqipëria duket se edhe në këtë drejtim është shumë dobët në raport me vendet e Europës por edhe në rajon. Shqipëria ka numrin më të ulët të personelit në fushën ...

Lexo me teper »

Boris Johnson dhe Jeremy Hunt mbeten në garë, më 22 korrik mësojmë cili do jetë kryeministri i ri i Britanisë

Micheal Gove, elimininohet nga gara për lidershipin e Partisë Konservatore në raundin e pestë të votimeve, pasi ka marrë vetëm 75 vota. Kështu në garë kanë mbetur vetëm Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, dhe Boris Johnson i cili deri më tani ka kryesuar garën me më shumë vota. Johnson tha se ai ishte “i nderuar” që kishte fituar mbështetjen ...

Lexo me teper »

Bujar Kapexhiu: Më 30 qershor do pengoj votimet, më dënoni

Regjisori, aktori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu ka deklaruar se nëse zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor, ai do të shkojë në qendrën e votimit por jo për të votuar. Ai thotë se do pengonte të tjerët që të votonin. Këtë deklaratë Kapexhiu e bëri ndërsa ishte i ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku. Kapexhiu ...

Lexo me teper »