Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Përplasen dy trenat në Austri, 1 i vdekur dhe 22 të plagosur

Të paktën një person ka vdekur dhe më shumë se 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur, në një aksident në Austri. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 01:00 të të hënës, në në krahinën austriake të Steiermarkit, në qytetin juglindor Niklasdorf, ku një tren doli nga shinat pas një përplasjeje me një lokomotivë tjetër. Policia austriake ...

Lexo me teper »

Duterte urdhër të pazakontë ushtarëve: Qëllojini femrat në vaginë!

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte, si gjithmonë me karakterin dhe të folurën e tij, bëhet sërish epiqendër e mediave. Deklarata e fortë e radhës, është bërë përpara një grupi ish-rebelësh komunistë, të cilëve Duterte u shërbeu si kryetar i bashkësisë së qytetit para se të bëhej president. “Tregojuni ushtarëve. Ka një urdhër të ri që vjen nga kryetari i bashkësisë. ...

Lexo me teper »

‘Skandaloze! Si t’ja shpjegosh një fëmije?’, Film vizatimor me dëshirë incesti në televizionin shqiptar

Që mediat shpesh herë i kalojnë kufijtë e seriozitetit për të arritur më shumë shikime, ky është një fakt tashmë. Mirëpo gazetarja e showbizz-it Aulona Musta, tregon një rast flagrant, të një medieje në Shqipëri e cila transmeton një film vizatimor për fëmijë, ku paraqitet një rast inçesti. Filmi vizatimor tregon historinë e një babai që dëshiron të martohet më vajzën ...

Lexo me teper »

Kush do ta drejtojë Teatrin Kombëtar?

Pak ditë më parë, Ministria e Kulturës shpalli të hapur konmkursin për zgjedhjen e drejtorit të ri të Teatrit Kombëtar, pas mbarimit të mandatit të drejtorit aktual, Hervin Çuli. Aktorët e parë të cilët kanë shpallur kandidaturat janë, Genc Fuga, Ema Andrea dhe Laert Vasili. Dy të parët e dhanë lajmin ndërkohë që ishin të ftuar në emisionin “Zonë e ...

Lexo me teper »

Zbulohet gomonia me 500 kg drogë në Vlorë, u tërhoq nga fouristrada e zhytur në ujë

Zbulohet gomonia me drogë në bregdetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, pak orë pas gjetjes së një ‘Fouristrade’ të zhytur në ujë. Në gomone janë gjetur rreth 500 kilogramë drogë dhe besohet se gomonia ka pësuar avari në motor. Deri tani policia ka shoqëruar 3 persona që dyshohet se mund të kenë lidhje me sasinë e drogës ...

Lexo me teper »

Zjarr në Elbasan, shkrumbohet banesa

Bie zjarr në një banesë në fshatin Kaçivel në qytetin e Elbasanit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më parë rreth orës 15:20, ku banesa e cila ishte në pronësi të Flamur Lazit ka marrë flakë. Zjarrfikëset e Elbasanit kanë shkuar në vendngjarje, por duke mos përballuar presionin e flakëve kanë kërkuar ndihmë edhe nga zjarrfikset e Gramshit. Ende ...

Lexo me teper »

Shpërthim me bombë në Athinë, targetohet biznesi i gruas së liderit të partisë opozitare

Mëngjesin e sotëm, një shpërthim me bombë ka tronditur qytetin e Athinës, mbi të gjitha për shkak edhe të vendit ku ka ndodhur ngjarja. Mediat greke shkruajnë se bomba ishte vendosur pranë hyrjes së biznesit të zotëruar nga Maeva Mitsotakis, gruaja e liderit të partisë Demokracia e Re, Kyriakos Mitsotakis. Shpërthimi me bombë ndodhi rreth orës 03.00 të mëngjesit, në rrugën “Taki”, ...

Lexo me teper »

Haradinaj kundër idesë së Thaçit dhe Ramës për ndarje të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është kundër idesë për ndarje të Kosovës. Të paktën kështu është shprehur këshilltari i Kryeministrit, Avni Arifi, ditën e djelë. Arifi është shprehur se Haradinaj s’është pjesë e asnjë bisede apo marrëveshje për ndarjen e Kosovës dhe e ka cilësuar çmenduri të thuhet se ai është pjesë e skenarëve të tilla. “Kushdo që thotë apo ...

Lexo me teper »

Avramopulos në Tiranë,  pritet të nënshkruhet një marrëveshje me Xhafajn

  Ditën e sotme, Komisioneri për Migrimin dhe Punët e Brendshme, Dimitris Avramopulos ndodhet në Tiranë. Mësohet se në këtë vizitë, do të nënshkruhet edhe një marrëveshje mes policisë shqiptare dhe Frontex, Agjensisë së BE që mbikqyr kufijtë tokësorë e detarë të zonës europiane Shengen, në koordinim me vendet anëtarë të zonës Shengen. Kjo është edhe një ndër qëllimet kryesore ...

Lexo me teper »