Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb1

Varën 6-vjeçarin në pemë, ndalohen tre persona në Elbasan. Babai: Ishte thjesht shaka

Policia e Elbasanit ka ndaluar tre persona, pas qarkullimit të një fotoje në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një fëmijë i keqtrajtuar. Mësohet se mes të arrestuarve është edhe babai i djalit 6-vjeçar, i cili mohon ta ketë dhunuar të birin. “Lidhur me publikimin e fotoje ne rrjetet sociale e me pas ne media, ku shfaqet një fëmijë i ...

Lexo me teper »

Vonesa e pagave të pedagogëve, Nikolla thirret përpara Komisionit të Arsimit

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, është thirrur ditën e sotme në Komisionin e Arsimit për të raportuar për Ligjin e Arsimit të Lartë, mungesën e akteve nënligjore, si edhe për pasojat dhe problemet nga mos implementimi i ligjit. Ky takim do të nisë rreth orës 09:30. Komisioni i Arsimit mblidhet sot, pas debateve të zhvilluara lidhur me vonesën e pagave ...

Lexo me teper »

Meta pret në zyrë grupin e deputetëve britanikë: Bashkë në luftën kundër krimit e trafikut

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në zyrën e tij ditën e sotme, grupin e deputetëve britanikë, anëtarë të Grupit të Unionit Ndër-parlamentar dhe të Miqësisë Mbretëri e Bashkuar-Shqipëri. Gjatë këtij takimi, Meta vlerësoi partneritetin e fortë dhe tradicional midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Mbretëria e Bashkuar ka dhënë për konsolidimin e demokracisë dhe të ...

Lexo me teper »

Akuza për shpërdorim detyre, pezullohet Specialisti i Hetimit të Aksidenteve në Tiranë

Pezullohet nga puna specialisti i Hetimeve të aksidenteve në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë. Shkak për pezullimin e nënkomisarit me inicialet O.GJ, janë bërë akuzat ndaj tij për ‘shpërdorim detyre’, lidhur me një aksident të ndodhur më 12 nëntor të vitit të kaluar. “Shërbimet për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka pezulluar nga detyra Specialistin e Hetimeve të Aksidenteve ...

Lexo me teper »

Akset rrugore në Korçë të kalueshme, normalizohet situata në Qafë Thanë (VIDEO)

Situata në akset rrugore të qarkut të Korçës përfshi edhe Qafë Thanën, është normalizuar mëngjesin e sotëm. Mësohet se është dashur ndërhyrja e 6 borëpastrueseve për të mbajtur nën kontroll Qafë Thanën nga Lini deri në Prrenjas. Mbrëmjen e kaluar, dëbora kishte kaluar mbi 30 cm ndërsa situata për qarkullimi e automjeteve paraqitej tepër e vështirë. Por sot dëbora ka ...

Lexo me teper »

Komiteti i Stabilizim- Asociimit, zbardhen rekomandimet për  Shqipërinë

Një ditë më parë, Komiteti i Stabilizim–Asociimit mbylli takimin e tij të 12 në Tiranë, ku pozita dhe opozita kërkuan hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Pas takimit të fundit, kanë dalë edhe rekomandimet finale të Komitetit të Stabilizim Asociimit së bashku me modifikimet përpara votimit nga mazhoranca dhe opozita. Ndër rekomandimet e BE-së, sipas një dokumenti të publikuar ...

Lexo me teper »

Derhemi ia thotë në sy Kumbaros: Ne dalim nga ai Teatër nëse kaloni mbi trupat tanë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka debatuar ashpër me artistët e Teatrit Kombëtar si , Arben Derhemi, Altin Basha, Genc Fuga, Gëzim Kame dhe Robert Budina, lidhur me zhvendosjen e tyre tek godina e quajtur “Turbina”. Ndërsa Kumbaro thoshte se Teatrit Kombëtar, do i shtohen edhe dy salla të reja tek qendra Turbina me kushte më të mira edhe teknike ...

Lexo me teper »

Asqeriu përballet me Çulin: Mos më bëj mua llogaritë e Ministrisë

Aktori i madh Bujar Asqeriu është përplasur live me drejtorin e Teatriut Kombëtar Hervin Çuli, ndërsa ishin të ftuar në studion e “360Gradë”. Shkak për debatin është bërë zhvendosja e aktorëve të Teatrit Kombëtar te godina e quajtur “Turbina”. “Ministria e Kulturës 3 km larg nga Teatri Kombëtar nuk di çdo të bëhet me këtë teatër. Këta nuk dinë kanë ...

Lexo me teper »

Trëndafila për Shën Valentin, shqiptarët shpenzojnë deri në 1 mijë dollarë për një tufë lule

  Trëndafilat, më të shiturat edhe më të shtrenjtat, janë simbol i festës së 14 shkurtit. Ditë e shënuar jo  vetëm për të dashuruarit, por edhe për dyqanet e luleve, të cilët ditët e festave tashmë përkthehen në fluks pune. Joni, tregtar prej vitesh i luleve, ka një dyqan të shitjes me pakicë të luleve në rrugën e Durrësit. Ai ...

Lexo me teper »

Haradinaj: Pse e hoqëm flamurin kuqezi nga ‘Rrethi’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka sqaruar arsyet e heqjes së flamurit kombëtar te “Rrethi” dhe zëvendësimit me atë të shtetit. Sipas Haradinajt, kjo bëhet për nder të përvjetorit të 10-të të pavarësisë së Kosovës, për shkak se ndërkombëtarisht është pikërisht ai flamuri përfaqësues.  “Flamuri kombëtar është flamuri i lirisë sonë. Me shekuj kemi rrugëtuar me këtë flamur dhe gjithmonë ...

Lexo me teper »