Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb2

Ishte larguar nga shtëpia pa lënë gjurmë, 31-vjeçari gjendet i pajetë në Tiranë

Policia e Tiranës ka gjetur një trup të pajetë këtë të premte në rrugën e “Ullishtes”, në afërsi të Liqenit të Thatë. Uniformat blu kanë bërë të ditur se viktima është shtetasi G. S., 31 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte  shpallur në kërkim nga Komisariati Nr 2 Tiranë më datë 08.08.2019, për largim nga banesa.  Nga këqyrja paraprake ...

Lexo me teper »

Shpërthim në xhami në Pakistan, 4 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Një shpërthim që ndodhi në një xhami në jug-perëndim të Pakistanit la të vdekur të paktën katër njerëz dhe plagosi shumë të tjerë, njoftoi policia dhe mediat lokale. Shpërthimi i fundit në një seri sulmesh të ngjashme ndodhi pas namazit të xhumasë në hapësirën kryesore të një xhamie në lagjen periferike Kuchlak të Quettas, kryeqytetit të provincës jug-perëndimore të Baloçistanit, ...

Lexo me teper »

Milan kërkon të huazojë Contin dhe ta zëvendësojë me Aurieri

Milani ia ka vënë syrin futbollistit të Tottenhamit për ta zëvendësuar mbrojtësin aktual Milani është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë. Pas largimit të Ignacio Abates, Davide Calabria dhe Andrea Conti po e mbulojnë pozitën e mbrojtësit të djathtë. Mirëpo, Rossoneri nuk janë të kënaqur me paraqitjet e Contit, i cili pas lëndimit të rëndë nuk ka arritur kurrë ...

Lexo me teper »

Basha firmos kontratën e besimit me banorët e Unazës së Re: Sapo të vijmë në pushtet do rishikojmë projektin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar pasditen e sotme pranë banorëve të Unazës së Re duke iu bashkuar protestës së tyre kundër prishjes së banesave dhe projektit për ndërtimin e veprës. Basha lajmëroi se ka nënshkruar me banorët një kontratë besimi e cila do të thotë se PD-ja angazhohet që brenda dy muajve nga marrja e qeverisjes do ...

Lexo me teper »

Meta: Ndërkombëtarët janë sjellë në mënyrë helmuese me Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se institucioni që ai drejton ka punuar në mënyrë aktive për zgjidhjen e krizës duke theksuar se ka qenë i vetmi në këtë rast. “I vetmi institucion që në Shqipëri ka punuar në mënyrë të qartë për zgjidhjen e krizës për fat të keq është vetëm institucioni i Presidentit të Republikës. Më vjen shumë keq, ...

Lexo me teper »

Bardhi: Rasti i Valdrin Pjetrit tregoi se kauza e PD-së është e drejtë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka komentuar dorëheqjen e Valdrin Pjetrit, dhe është shprehur se dorëzimi i Edi Ramës në Shkodër është një provë tjetër se PD është sot i vetmi institucion që po i bën qëndresë kapjes totale të shtetit dhe ekonomisë nga krimi”. Bardhi shprehet se shqiptarët duhet ta kuptojnë se nuk ka  mirëqenie, pa ...

Lexo me teper »

Xhakarta drejt zhdukjes, uji po zapton tokën

Koha po mbaron për Xhakartën, një nga qytetet që po mbytet më shpejt në botë. Ekspertët ambjentalistë paralajmërojnë se një e treta e qytetit do të jetë nën ujë deri në 2050 nëse ritmet aktuale nuk ndryshojnë. Dekada të tëra shfrytëzim i pakontrolluar dhe i tepruar i rezervave nëntokësore, rritja e nivelit të deteve dhe kushtet e luhatshme të motit ...

Lexo me teper »

Man.United ofron 90 milionë euro për qendërmbrojtësin e Napolit

Napoli e kishte refuzuar një ofertë të majme për qendërmbrojtësin e tij Kalidou Koulibaly është rikthyer në stërvitje pas pushimeve të merituara pas angazhimeve në Kupën e Afrikës me Senegalin. Por, gjatë verës ai ishte aktiv edhe në afatin kalimtar, shkruan Gazeta Express. Në fakt, qendërmbrojtësi ishte bërë objektiv i Manchester Unitedit, i cili e kishte bërë një ofertë të ...

Lexo me teper »

Meta: Nuk ka nevojë për datë tjetër zgjedhjesh, 13 tetori për Shkodrën dhe Shqipërinë

Kreu i Shtetit Ilir Meta është shprehur në një intervistë nga Kosova për A2 CNN se pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit data për zgjedhjet në Shkodër ashtu si në gjithë Shqipërinë është 13 tetori. “Nuk ka nevoje, zgjedhjet janë me 13 tetor për gjithë Shqipërinë, përfshirë edhe Shkodrën, këto janë të vetmet zgjedhje të ligjshme përpara. Deri në marrjen e ...

Lexo me teper »

“Të hapur për biznes, jo për shitje” Groenlanda i përgjigjet Trump

Groenlanda ka hedhur poshtë pretendimet se është e gatshme për shitje, pas raportimeve se presidenti amerikan, Donald Trump ka diskutuar privatisht me këshilltarët e tij idenë e blerjes së ishullit më të madh në botë. “Ne jemi të hapur për biznes, mirëpo jo për shitje”, ka thënë ministrja e Jashtme e Groenlandës, Ane Lone Bagger për agjencinë e lajmeve, Reuters. ...

Lexo me teper »