Templates by BIGtheme NET

Author Archives: editorweb2

Dokumenti origjinal i ILDKPI konfirmon pagesat e Fondacionit Soros për Ardi Veliun

  Hashtag.al ka siguruar dokumentin e ILDKPI i cili konfirmon pagesat e Fondacionit Soros për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu. Në dokumentin e ILDKPI pasqyrohet pagesa e Fondacionit Soros për Ardi Veliun i cili përmban firmën e vetë Drejtorit. Fillimisht pagesa e Fondacionit për Veliun u publikua nga Altin Goxhaj i cili i referohej Open Data. Ndërsa, edhe ...

Lexo me teper »

Arrestohet në Kosovë xhaxhai i ministres Shahini dhe miku i zv.kryeministrit Hoxhaj

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën biznesmenin nga Kosova Imer Shahinin,xhaxhain e ministres së Arsimit të Shqipërisë Besa Shahini dhe  mikun e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Enver Hoxhaj, raporton Insajderi. Shahini, i cili është në kërkim që prej 4 vitesh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është arrestuar të martën në Fushë Kosovë nën akuzat se ka kryer mashtrime milionëshe. ...

Lexo me teper »

Sulmi ndaj anijeve cisternë në Oman, Pompeo bën përgjegjës Iranin

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha sot se Irani është përgjegjës për sulmin ndaj dy anijeve cisternë që transportonin naftë në Gjirin e Omanit. “Republika Islamike e Iranit është përgjegjëse për sulmet që ndodhën sot në Gjirin e Omanit,” u tha Pompeo gazetarëve në Departamentin e Shtetit të SHBA, raporton BBC. “Ky vlerësim bazohet në inteligjencën, në armët e ...

Lexo me teper »

Bardhi: 4 arsye pse Prokuroria risjell çështjen e lobimit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas fletëthirrjes së Prokurorisë për Lulzim Bashën dhe dy zyrtarëve të tjerë për çështjen mbi lobimin në SHBA. Sipas Bardhit “akuza politike dhe qesharake, kundër Kryetarit të Opozitës dhe dy kolegëve të Partisë Demokratike z. Ristani dhe z. Dervishi, është përdorur nga prokurorët e tij të korruptuar, sa herë shefi ...

Lexo me teper »

Aksident në Fier, plagoset çifti i të moshuarve

Një çift bashkëshortësh kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fier-Marinzë. Sipas policisë, në aksident është përfshirë një automjet dhe një kamion. Për pasojë kanë mbetur të plagosur Luftar dhe Feruze Shehu përkatësisht 77 dhe 78 vjeç, të cilët po udhëtonin me atuomjetin. Të lënduarit kanë marrë fraktura në ...

Lexo me teper »

Rama pritet me protesta në Librazhd, tentohet t’i bllokohet rruga nga qytetarët (Video)

Kryeministri Edi Rama, është zhvendosur në Librazhd pas takimit elektoral në Përrenjas. Por në hyrje të qytetit, kreu i qeverisë është pritur me protesta nga një grup qytetarësh, të cilët kanë tentuar që t’i bllokojnë rrugën eskortës. Ka ndërhyrë policia dhe më pas është bërë e mundur kalimi i makinave, ndërsa aktualisht po mbahet në qendër të qytetit takimi elektoral ...

Lexo me teper »

Bakayoko largohet nga Milan, “nuk u kuptova asnjëherë me Gattuson”

Tiemoue Bakayoko, mesfushori francez, do të kthehet tek Chelsea pas vendimit të Milanit për të mos ushtruar të drejtën e blerjes. Mesfushori ka folur për L’Equipe për të analizuar aventurën e tij në Itali: “Në fillim kam kaluar momente të vështira. Duhej të ikja menjëherë, nuk kam zgjidhje. Kam tre vjet kontratë me Çelsin, tani për tani është projekti më ...

Lexo me teper »

Kryemadhi: Meta shmangu përplasjen civile, Ramës i intereson konflikti

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vlerësuar aktin e presidentit Ilir Meta, për anulimin e datës së zgjedhjeve. Në një takim me strukturat e LSI-së në Tiranë, Kryemadhi tha se 30 qershori do të hyjë në histori si dita kur u shmang një konflikt “trup më trup” mes shqiptarëve. “Falangat e tyre dhe netëorku i tyre shtrihet edhe në institucione ...

Lexo me teper »

Të shtëna me armë në Laç, humb jetën i riu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Laç ku pas të shtënave me armë zjarri ka mbetur i vrarë një person. BalkanWeb raporton se viktima është Viktor Shkorreti 22 vjeç. Ende nuk është bërë identifikimi autorit dhe policia po punon për zbardhjen e rrethanave të plotë të kësaj vrasje. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Gjykatës së ...

Lexo me teper »

Vendimi i Parlamentit për mos-hapjen e negociatave, ambasada holandeze sqaron vendimin

Pas njoftimit të Parlamentit Holandez për të dhënë një “Jo” për Shqipërinë ka reaguar edhe ambasada e cila ka sqaruar vendimin. Sipas saj Shqipëria duhet të vazhdojë me reformat sidomos në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. “Politika e BE-së bazohet në kushtëzimin e drejtë dhe rigoroz, për tu siguruar që reformat, në vendet që aspirojnë të jenë pjesë ...

Lexo me teper »